wtorek, 28 stycznia 2014

Początki Planszo - ClubuKlub Miłośników Gier Planszowych, który później otrzymał nazwę Planszo-Club, powstał w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie (Gimnazjum nr 19 i XVIII LO) z inicjatywy Samorządu Szkolnego pod koniec 2011 roku.


Zaczęło się od skromnych spotkań kilku zapaleńców, którzy przynosili własne gry i zarażali tym bakcylem swoim kolegów i koleżanki, a z czasem także nauczycieli. 

Na swojego opiekuna wybrali wielką miłośniczkę planszówek p. Monikę Róg - bibliotekarkę. To ona napisała do kilku wydawnictw gier planszowych, opisując działania swoich uczniów, prosząc jednocześnie o przekazywanie nieodpłatnie gier.  Jakież było nasze zaskoczenie, a właściwie zdumienie, kiedy dostaliśmy na własność pierwsze gry!

W ciągu tych dwóch lat, nasz zbiór przekroczył magiczną liczbę 100 gier, głównie otrzymanych od wydawnictw, ale także zakupionych, wygranych w turniejach i sprezentowanych od członków Klubu.


Nasza aktywność, też nabrała pewnych ram. Raz w miesiącu organizujemy duże spotkanie tzw. "Planszówkową sobotę", może wtedy do szkoły przyjść każdy miłośnik gier. Ostatnio nie zdarza się, aby było mniej niż 100 osób! Oprócz tego gramy na dużych przerwach, po lekcjach, a także co nas najbardziej cieszy na niespodziewanych zastępstwach:)Według nas, teraz nadszedł czas, aby podzielić się z innymi naszymi opiniami o grach planszowych, o imprezach, turniejach i konwentach. A może uda nam się też nakręcić jakieś video relacje z "Planszówkowych sobót". Mamy nadzieję, że przynajmniej raz w tygodniu będziemy publikować naszą recenzję.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz