poniedziałek, 24 lutego 2014

SPEED CUPS - G3

Gra Speed Cups to niezwykle prosta  gra dla każdego, która z pozoru monotonna  i banalna po  chwili przeradza się w prawdziwą „bitwę o dzwonek”! 

Gra polega na jak najszybszym ułożeniu pięciu różnokolorowych kubeczków  według kolejności wskazanej na wylosowanej karcie. Osoba, która jako pierwsza ułoży prawidłowo kubki uderza w stojący pośrodku dzwonek i zabiera kartę. 

Kiedy na karcie zobaczymy np. sznur samochodów kubeczki należy ułożyć jeden obok drugiego, ale gdy ukażą nam się np. lecące baloniki nakładamy jeden kubek na drugi. Nie takie to jednak proste, gdyż w ferworze walki o każdą sekundę ręce zaczynają się plątać, kolory mylić a kubki jakby same wskakują na niewłaściwe pozycje.  Posiadacz największej ilości kart zostaje „mistrzem refleksu” i wygrywa grę. Rozgrywka jednorazowo trwa około 20 minut. 

Według mnie ważne jest aby uczestnicy zabawy byli mniej więcej w tym samym wieku :)

Dla tych, którzy jednak szybko się nudzą, lub szukają wyzwań mała sugestia: można nieco urozmaicać grę wg własnej inwencji twórczej, np. grając podwójną ilością kubeczków – jeden komplet dla ręki prawej i jeden dla lewej, ale to już wyższy stopień wtajemniczenia….

Autorem gry jest  Haim Shafir, który stworzył też naszą ukochana grę Halli Galli.


Wydawnictwu G3 bardzo gorąco dziękujemy za przekazanie nam tej gry!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz